deszczkasy/ 14 kwietnia, 2020/ Bank/ 0 comments

ZaOsoby, które chcą być posiadaczami karty przedpłaconej powinny udać się do swojego banku z dowodem osobistym. Karta wydawana jest na okaziciela, nie jest spersonalizowana czyli jeśli jesteś w posiadaniu takiej karty możesz spokojnie ja płacić. Najgorzej, gdy zgubimy kartę lub tez zostanie ona nam skradziona, wtedy złodziej ma swobodny dostęp do środków widocznych na koncie. Co też jest dobrą wiadomością, bo faktyczny posiadacz straci jedynie kwotę o jaką zasilił kartę, a nie wszystkie środki zgromadzone na rachunku osobistym.

Jak każda inna pomaga nam w kontroli wydatków, idealna zarówno dla dzieci jak i osób będących dłużnikami. Wiele firm wykorzystuję cos takiego jak karta przedpłacona jako bony podarunkowe czyli doładowują je dana kwota a pracownik może wykorzystać środki znajdujące się na danej karcie na zakupy w konkretnych sklepach.

Czym jest karta przedpłacona?

Karta przedpłacona umożliwia dokonywania płatności z wykorzystaniem środków, które przypisane są do tej konkretnej karty. Chcąc ułatwić użytkownikowi kontrolę nad wydatkami, uruchomiony zostanie techniczny rachunek bankowy, z którego użytkownik nie będzie mógł korzystać tak, jak z normalnego konta. Oznacza to, że nie będzie w stanie wykonać żadnego przelewu, nie rozliczy kredytu czy też nie założy lokaty. Posiadanie elektronicznych pieniędzy ma bardzo wielu zwolenników.

Zalety karty przedpłaconej

Karta przedpłacona nie dość, że ogranicza do minimum formalności, pozwala na wygodne operowanie gotówką, to jest elastyczna pod względem codziennych potrzeb. Szybki dostęp do gotówki, ponieważ przelane pieniądze od razu pojawiają się na koncie, zarządzanie kartą za pomocą aplikacji mobilnych oraz serwisów internetowych, bezpieczeństwo oraz anonimowość – wielokrotna możliwość doładowań pozwala na rozsądne przelewanie drobnych sum na ważne sprawunki. Ponadto, karta zabezpieczona kodem PIN bądź dziennymi limitami transakcji chroniona jest w taki sam sposób, jak tradycyjne karty debetowe i kredytowe, brak personalizacji, gdyż w praktyce pozwala na transakcję każdemu, kto ją posiada, a także zna kod PIN, bezpłatne transakcje bezgotówkowe. Jej właściciel nie wyda więcej niż ma na rachunku.

Do czego można użyć karty przedpłaconej?

Karta przedpłacona to doskonały pomysł i alternatywa dla pozostałych kart. Możemy zasilać ją wiele razy i na dowolną sumę i w każdym momencie, nie ważne czy to przed zakupami, podróżą czy wyjściem na miasto. Jest także doskonałym rozwiązaniem dla dzieci i stanowi dobry wstęp do nauki o oszczędzaniu. Warunkiem jej posiadania jest ukończenie 13. roku życia. Jest też dobrym sposobem na anonimowe zakupy w internecie. Jest i spora grupa ludzi, którzy chcąc uniknąć prześwietlenia konta przez komornika sądowego, urząd skarbowy, ZUS bądź inne instytucje państwowe decyduje się skorzystać z rozwiązania karty przedpłaconej.

Komisja Nadzoru Finansowego chciała, aby polskie banki wycofały anonimowe karty płatnicze. W efekcie czego, na rynku dostępne są te karty, które można nabyć w banku. Pamiętaj, że przed złożeniem zamówienia warto sprawdzić ogólne koszty, jakie poniesiesz za użytkowanie karty przedpłaconej. Cena wydania takiej karty waha się w okolicach 20-30 zł w zależności od instytucji.

Share this Post

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>